Technológia tlače na tričká

Termotransferová tlač – digitálna tlač

Technológia potlače textilu umožňujúca potlač plnofarebných motívov od 1 kusu. Veľkosť tlače môže byť až 420 × 297 mm. Tlač sa vykonáva technikou prenosu farebného motívu za tepla a vysokého tlaku priamo na textilné vlákna.

Rezaná grafika – Stripflock, Videoflex

Technológia tlače na textil s vynikajúcimi vlastnosťami. Je vhodná na potlač od 1 kusu. Motív sa musí vyrezať pomocou plotra. Ide teda o nápisy, logá, jednoduché obrázky. Táto technológia je najvhodnejšia na potlač dresov a vysoko zaťažovaných, často praných odevov. Potlač môže mať hladký gumený povrch – Flex, alebo mäkký zamatový povrch – Flock.

Sieťotlač

Potlač tričiek je trvalá a veľmi odolná. Technológia sieťotlače je vhodná na väčšie série jedného motívu. Sieťotlač sa odporúča pri sériách 20 ks a viac, pretože príprava potlače je drahšia kvôli potrebe zhotovenia sieťoviny.

Výšivka

Strojová výšivka sa považuje za luxusnejší typ aplikácie a vykonáva sa najmä na drahších typoch materiálov, ako sú polokošele, mikiny alebo bundy. Hlavným obmedzením je nemožnosť prenosu jemných detailov alebo zložitých motívov. Farebnosť sa riadi spektrom farebných nití. Výšivka môže obsahovať až 12 farieb. Módne sú takzvané 3D výšivky, ktoré vystupujú z povrchu materiálu. Strojové vyšívanie možno použiť aj na výrobu nášiviek alebo vyšívaných aplikácií. Výšivku možno kombinovať s potlačou.