Väzba kníh

Krúžková väzba

Krúžková väzba je jedným z najobľúbenejších systémov pre svoju jednoduchosť, bezpečnosť a rýchlosť viazania.

Plastová krúžková väzba

Plastový chrbát s fóliou na prednej a zadnej strane tvrdý biely papier 250 g.

Použitie: Vhodná na prezentácie, manuály alebo iné brožúry, môžeme pridať ďalšie strany. Systém väzby je jednoduchý a odporúča sa viazať od malého množstva papiera až po približne 400 listov.

Krúžková drôtená väzba

Použitie: Vhodné na prezentácie, manuály alebo iné brožúry, ktoré vyžadujú profesionálny vzhľad a už nevyžadujú pridávanie ďalšieho papiera na väzbu. Systém väzby je jednoduchý a odporúča sa viazať od malého množstva papiera až do približne 140 listov.

Klasické knižné väzby V1 – V8

Ponúkame štandardné knižné väzby typu V1 (šitá), V2 (lepená), V3 (bloková), V4 (mäkká) alebo V8 (tvrdá).

Väzba V1

Mäkká šitá väzba, v ktorej sú stránky vložené do seba a zošité na chrbte dvoma drôtenými sponami. Na obálku môžeme, ale nemusíme použiť tvrdší papier ako v bloku. Odporúčania Tlač do 60 listov ( 120 strán) / Viac ako 60 listov ( 120 strán) sa týmto spôsobom neodporúča.

V2 lepená väzba

U nás sa nepoužíva.

V3 bloková väzba

Jednotlivé listy alebo časti knihy sú zošité niťou. Celok/blok je vložený do papierovej obálky. Trvanlivosť väzby je obmedzená z dôvodu trhania dosiek v mieste prešitia chrbta. Pri veľkých rozmeroch brožúry má táto väzba za následok zlú rozložiteľnosť publikácie.

Použitie: Vhodná pre publikácie s malým nákladom do 100 strán. Táto väzba sa veľmi nepoužíva.

V4 brožovaná väzba

Šitá.

V6 – Leporelo

Jednotlivé listy sú vyrobené z kartónu (buď s potlačou, alebo s povrchovou úpravou). Kartónové listy sú spojené plátnom alebo papierom. Väzba potom spája tieto listy samostatne s vlastným chrbtom.

Použitie: najmä na detské knihy a detské knižky (priestorové rozprávky, detské knižné skladačky), rodinné fotografie.

V7 z polovice zakrytá od okraja

Knižná väzba V7 je tuhá väzba s kombinovanou obálkou, tzv. poloplátenou väzbou – lepená s poloplátenými (kombinovanými) doskami. Dosky knihy sú potiahnuté papierom a chrbát knihy je potiahnutý látkou alebo iným vhodným materiálom. Obalový papier je, samozrejme, zvyčajne potlačený.

Použitie: knižné publikácie.

V8 tvrdá väzba

Šitá väzba, tvrdá väzba, klasická knižná väzba najvyššej kvality. Viac informácií nájdete priamo na tejto stránke.