Laserové gravírovanie

Laser ako ideálny nástroj na gravírovanie reklamných alebo darčekových predmetov

Ideme s dobou, a preto v spoločnosti REPRESS už niekoľko rokov prevádzkujeme zariadenie LASER – laserové gravírovanie, značenie, vypaľovanie a rezanie laserom. Chcete originálny darček alebo atraktívne reklamné predmety? Potrebujete šablónu? Alebo máte v úmysle vyrezať zložitý tvar z materiálu podľa vašich potrieb? Pre náš CO2 laser to nie je problém. Reklamné predmety si môžete vybrať z nášho katalógu, prípadne si materiál alebo predmet môžete dodať sami. Na pohár alebo fľašu vína vám vygravírujeme grafiku, text alebo monogram podľa vášho želania.

Laserové gravírovanie – moderná, rýchla, originálna a žiadaná technológia

Výkonný CO2 laser zameriame presne na miesto, kde si želáte nezmazateľne zvečniť svoje logo, akýkoľvek text alebo grafický symbol. Počas laserového gravírovania lúč prehĺbi značku v materiáli, drevo v mieste kresby stmavne, plexisklo a sklo získa matnú kresbu pripomínajúcu pieskovanie. Laser dokáže vyryť akýkoľvek požadovaný tvar až do veľkosti 735 × 436 mm. Kresbu možno vytvoriť lineárne 2D aj priestorovo tzv. 3D alebo rotačné gravírovanie nám umožňuje gravírovať celý povrch fľaše alebo skla až do 360° na dĺžku 36 cm a priemer až 16 cm.

Na čo používať laserové gravírovanie?

Laserové gravírovanie možno použiť na širokú škálu materiálov – laserový gravírovací stroj vytvorí značku v eloxovanom hliníku a iných kovoch – chirurgickej oceli, skle, dreve, preglejke, plaste, koži, gume, koži, koženke, špeciálnej samolepiacej fólii alebo dokonca v potiahnutom papieri či obyčajnom kartóne alebo lepenke. Touto metódou dokážeme vyrobiť všetky druhy technických štítkov, nápisov a etikiet, jedálnych lístkov, vyrezávaných príveskov a príveskov na víno, reklamných pier s vyrazeným logom alebo nápisom, luxusných darčekových pier, sklenených darčekových gulí, zapaľovačov, pohárov, hrnčekov, fliaš, otváračov, krabíc, a to aj v kusoch.

V poslednom čase sme zaznamenali nárast tzv. digitálneho laserového rezania – bez použitia drahých vysekávacích nástrojov.

Výhody laserového gravírovania

  • presnosť – laserový lúč pracuje neomylne
  • bezdotykové gravírovanie – laserové gravírovanie mechanicky nezaťažuje predmet
  • trvanlivosť – laser pracuje do povrchovej štruktúry materiálu
  • estetika – vypálený motív vyzerá nedotknuto
  • rýchlosť výroby – pri menších rozmeroch a počtoch