Využívané technológie

REPRESS disponuje rôznymi technológiami na tlač plagátov a letákov. Všetky sa vyznačujú vysokou kvalitou tlače, v prípade fotografií obmedzenou väčšinou len grafickým rozlíšením predlohy.

Ofsetová tlač

Ofsetová tlač je vhodná pre väčšie náklady a až do formátu papiera B2, t. j. 700 × 500 mm. Ofsetový papier, kartón a natieraný papier väčšej gramáže možno tlačiť obojstranne. Táto metóda je ideálna na veľké množstvá farebných letákov, cena za kus je veľmi prijateľná.

Digitálna tlač

Digitálna tlač je profesionálna metóda, ktorá umožňuje rýchlu, takmer okamžitú plnofarebnú obojstrannú tlač z grafického návrhu prakticky od jedného kusu až do veľkosti formátu SRA, t. j. 487 × 330 mm, na akýkoľvek druh papiera do 300 g. Je vhodná na tlač nízkonákladových a strednenákladových plagátov, letákov alebo brožúr. Môžete si ich objednať z vlastnej predlohy v našom obchode COPY COLOR.

Risograf (RISO) je zariadenie pracujúce na princípe odtlačku a možno ho použiť na veľmi rýchlu a lacnú čiernobielu tlač plagátov alebo letákov vo veľkých množstvách až do formátu A3 v dostatočnej kvalite.

Veľkoformátová tlač

Veľkoformátová tlač umožňuje farebnú tlač na papier štandardnej gramáže (alebo aj na fóliu, textil či samolepku) až do šírky 137 cm, pričom dĺžka tlače na tomto zariadení je prakticky neobmedzená. Tento spôsob tlače oceníte, ak potrebujete menší počet rozmerovo výrazných plagátov, používa sa aj na veľkoplošnú reklamu a billboardy.