Samolepky

Samolepky, čokoľvek vás napadne

Samolepka môže často nahradiť náročnejší alebo dokonca nemožný spôsob potlače objektu alebo povrchu. Nálepky sú tiež žiadaným propagačným produktom. REPRESS má v ponuke rôzne materiály, povrchové úpravy a vzory PVC a papierových samolepek na rôzne účely. Samolepky možno použiť napríklad v reklame, ako etikety, na automobily, na označenie výrobkov alebo zariadení, na prelepovanie etikiet, nosiče čiarových kódov a podobne. Špeciálnym druhom nálepiek sú aj etikety, fólie na autá a samolepiace fólie, 3D nálepky pokryté živicou.

Naša technológia zároveň umožňuje výrobu plnofarebných samolepiek vo fotografickej kvalite, v malom počte kusov od najmenších rozmerov až po neobmedzené rozmery za prijateľnú cenu a v krátkom čase. Vyrobíme vám nálepku akéhokoľvek tvaru modernou digitálnou metódou. Poradíme vám s výberom materiálu a dizajnu nálepky pre váš účel, množstvo, požadovanú trvanlivosť, typ umiestnenia a podklad. Na požiadanie pre vás vypracujeme grafický návrh samolepky.

Dizajn samolepky

Samolepky sa môžu dodávať samostatne ako vyrezávaná grafika na okamžité použitie. Pri väčších množstvách je obvyklé umiestniť predrezané nálepky na hárky na jednoduché odstránenie alebo dokonca v roliach. Podkladový silikónový papier je možné na požiadanie rozdeliť. Poskytujeme aj digitálne tvarové vysekávanie nálepiek.

Farebná škála samolepiek zahŕňa okrem klasického bieleho podkladu aj číre samolepky a plnofarebnú škálu. Povrch nálepky môže byť matný alebo lesklý, ale najmä na reklamné účely sa na svetelnú reklamu používa priesvitný alebo reflexný (odrazový). Nálepky majú niekoľko druhov lepidiel – od ľahko lepivých (semipermanentných) až po špeciálne lepidlá. Ďalším prípadom sú magnetické fólie (napríklad na dočasné použitie na autách – taxíky, polícia).

Je však absolútne nevyhnutné vybrať správny typ samolepiacej fólie na konkrétnu prácu. Medzi najpoužívanejšie samolepky patria: liata fólia, rolovaná fólia, polymérová rolovaná fólia, monomérna rolovaná fólia. Ďalšie špeciálne fólie sú: polyesterová fólia, PVF fólia, krehká liata fólia, hybridná fólia a bezpečnostná fólia.

Samolepky do drsných podmienok

V prípade náročnejších prevádzkových alebo vonkajších klimatických podmienok (vlhkosť, UV žiarenie, teplota a mechanické vplyvy) možno použiť nálepky s vysokou lepiacou silou, špeciálnu rozpúšťadlovú tlač alebo s povrchovou úpravou – lamináciou.