Kníhviazačstvo

Výroba knih od roku 1992

Viazanie kníh, časopisov, novín, zbierok zákonov, kroník, pamätných kníh, diplomových prác a tiež opravy kníh patria medzi hlavné činnosti kníhviazačstva REPRESS. Dlhoročné skúsenosti v oblasti kníhviazačstva sú zárukou precízneho prevedenia.

Knihy vyrábame od roku 1992. Ku každej knihe pristupujeme originálne, a preto zaručujeme precízne vyhotovenie. Sme hrdí na ručnú prácu a knihy vyrábame na starých ručných knihárskych strojoch, preto je každá kniha vždy originál. Na výrobu kníh používame kvalitné materiály, ako je kartón, knihárske plátno, koža, imitácia kože alebo aj atypické materiály, ako je drevo alebo kov. Prípadne sa na väzbu môže použiť dodaný materiál.

Ponúkame štandardné knižné väzby typu V1 (šitá), V2 (lepená), V3 (bloková), V4 (mäkká) alebo V8 (tvrdá). Vašu knihu ozdobíme pozlátením, slepotlačou, farebným alebo zlatým lemovaním (kapitálky alebo stuha). Text na doskách vyrazíme metódou termo reliéfu, dekoratívneho reliéfu alebo embosovania. Na požiadanie vieme vyrobiť krúžkovú väzbu a rýchlou metódou väzby je aj drôtená alebo skrutková väzba. Medzi ďalšie knihárske práce, ktoré poskytujeme, patrí skladanie listov, vŕtanie dier, orezávanie, bigovanie alebo perforovanie.